Scroll to Content

Park Narodowy Erawan znajduje się na wschodzie Tajlandii w prowincji Kanchanaburi i obejmuje swoją powierzchnią 550 km2. Większość ludzi przyjeżdża tutaj by obejrzeć wodospady Erawan, które są główną atrakcją parku. Entuzjaści jaskiń, obserwatorzy przyrody (głównie ptaków) czy łowcy orchidei również nie będą się tutaj nudzić.

Wchodząc do parku idziemy przez wykarczowaną dżunglę. Mijamy drzewa ze zwisającymi lianami, a w koło mamy gęstą roślinność – chodzenie poza wyznaczoną ścieżką jest wręcz niemożliwe. Aby dojść do wodospadów musimy wcześniej pokonać trochę drogi i nabrać wysokości.

Jako cel obieram najpierw najwyżej położony poziom 7, aby później nie spiesząc się podziwiać otaczającą przyrodę schodząc w dół na kolejne poziomy. Ja jestem w okresie pory suchej więc poziom wody nie jest zbyt duży. Sam zastanawiam się jak to miejsce może wyglądać, gdy przychodzi pora deszczowa. Niemniej jednak lazurowy kolor wody i otaczająca przyroda czynią to miejsce niezwykle piękne.

Ja podziwiam niezwykłe miejsca, kluczę między drzewami w poszukiwaniu odpowiednich kadrów by móc choć trochę oddać piękno tego miejsca na zdjęciach. Spieszę się również korzystając z faktu, że jest jeszcze mało o tej porze turystów.

Park Narodowy Erawan – Tajlandia

Miejsce to szczególnie w upalny dzień jest przyjemną alternatywą na spędzenie czasu wolnego. Ukryci w cieniu drzew przed słońcem, możemy prócz spaceru zażyć również kąpieli. Należy się zaprzyjaźnić z miejscowymi rybkami, które za darmo będą nam chciały zrobić peeling:-) Do odważnych należy przekroczenie pierwszych metrów w wodzie i przejście przez stado czekających na śmiałka ryb:) Oczywiście to tylko drobne uszczypnięcia, które nie bolą. W razie czego można iść za przykładem innych i wejść do wody w lekkim ubraniu.

Swoją wędrówkę po parku kończę w miejscu, w którym się zbiera najwięcej ludzi w ciągu dnia. Jest tam jeden z największych wodospadów w parku, choć o tej porze roku (grudzień) ze względu na małą ilość wody nie robi takiego wrażenia. Jest to jednak jedno z najfajniejszych miejsc do kąpieli i odpoczynku.

Erawan National Park
Erawan National Park

Written by:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *